Administrative Staff

 

Fairchild-Keyes, Sherrie Principal
Brown, Tisha Administrative Assistant
Pack, Latoya Secretary
Bath, Sherry Bookkeeper
Schwartz, Dan Counselor
Thompson, Kelley School Psychologist
Bruce, Jo Family Resource Center
Peters, Allison Title I Family Involvement Liaison

Teaching Staff

 

Addis, Leslie Third Grade Teacher
Aldridge, Karen Kindergarten Teacher
Aldridge, Liane Second Grade Teacher
Allison, Sara Teacher Assistant
Bath, Sherry Bookkeeper
Blair, Peter Fourth Grade Teacher
Bloomer, Melanie Special Education Teacher
Branson, Ashley Fourth Grade Teacher
Bruce, Christopher Computer Paraprofessional
Bruce, Mary Jo Family Resource Center
Paige, Byrd ELL
Campbell, Laurie Fourth Grade Teacher
Chenot, Michelle Second Grade Teacher
Clabough, Judy Teacher Assistant
Clark, Karen Reading Specialist
Clary, Mark Physical Education Teacher
Cochran, Sara Art Teacher
Cohn, Jackie Third Grade Teacher
Colburn, Julie Teacher Assistant
Crowe, Kathy First Grade Teacher
Ditmore, Andrea Speech/Hearing Specialist
Draper, Lynn Math Specialist
Ferry, Nicole Teacher Assistant
Garner, Jamie Math Coordinator
Goethert, Michelle Music Teacher
Gonzalez, Terry Reading Teacher Assistant
Gore, Debbie Kindergarten Teacher
Green, Jennifer Special Education Teacher
Grimac, Gary Fourth Grade Teacher
Grove, Donna Reading Specialist
Hibben, Debbie Special Education Teacher
Howard, Pam Teacher Assistant
Johnson, Natalie Teacher Assistant
King, Hope CDC Teacher
Ledbetter, Deborah Speech/Language Pathologist
Lee, Kim Second Grade Teacher
Lloyd, Terri Gifted Teacher
Madden, Laurel Teacher Assistant
Marascia, Tina Discovery Center/ 21st Century Grant
Martin, Jessica Kindergarten Teacher
Mawhinney, Nancy Reading Specialist
McKinney, Betty Teacher Assistant
Meidl, Lisa Librarian
Mullins, Rebecca Third Grade Teacher
Murphree, Lori Teacher Assistant
Naeve, Gigi Third Grade Teacher
Overton, Marti First Grade Teacher
Rutherford, Diane Fresh Start
Seal, Mandie First Grade Teacher
Shephard, Erica Teacher Assistant
Smith, Danyel Teacher Assistant
Tschaplinski, Lynn Reading Coordinator
Wager, Jan Second Grade Teacher
Whitehead, Meredith First Grade Teacher
Williams, Melissa Kindergarten Teacher
Woods, Mary ECC Site Director
Yeary, Kimberly Teacher Assistant

Support Staff

Armes, Alicia Custodian
Dyer, Gerald Head Custodian
Harris, John Custodian
Infield, Cathy School Nurse
McGhee-Patton, Lori Food Service
Gonzalez, Amy Strings Instructor
Petterson, Vicki Physical Therapy
Swiggert, Mike SRO
Taal, Neal Custodian
Woods, Mary ECC Site Director